Ювентус продължава без успех в Шампионската лига (Видео и снимки)

Отборът на Ювентус записа второ поредно равенство в група Е на Шампионската лига, след като тази вечер торинци достигнаха единствено до 1:1 с гостуващия отбор на Шахтьор Донецк.

Леонардо Бонучи и Алекс Тейшейра бяха точни за двата тима, като в последните минути Шахтьор за малко не стигна и до крайния успех. Тогава обаче изстрел на Вилиян срещна гредата зад Джанлуиджи Буфон.

По този начин Ювентус събра актив от 2 точки на своята сметка, след като в предишния кръг италианците изковаха равенство срещу еврошампиона Челси. Шахтьор от своя страна вече има 4 пункта, постигайки стратегическо равенство в борбата за място на ⅛-финалите.

Мирко Вучинич и Алесандро Матри оглавиха атаката на "бианконерите", докато Себастиян Джовинко и Фабио Куалярела останаха на резервната скамейка. Андреа Пирло, Артуро Видал, Клаудио Маркизио и Квадво Асамоа оперираха в средата на терена, докато карето Лихтщайнер - Бардзали - Бонучи - Киелини стартира пред капитана Джанлуиджи Буфон. Шахтьор от своя страна отново разчиташе на наситено бразилско присъствие в своя стартов състав, като място там отново получи и арменският голаджия Хенрик Мхитарян.

Ювентус бе считан за твърд фаворит в сблъсъка, но гостите от Донецк показаха зъби от самото начало на мача. Още в 6' Вилиян пусна една топка към Рац на левия фланг, като румънецът центрира за Мхитарян в наказателното поле на Юве. Арменецът обаче стреля в аут от чиста позиция, бивайки и притиснат от Киелини. В 13' останаха съмнения за неотсъдена дузпа в полза на гостите, след като Лихтщайнер повали Вилиян. Сигнал обаче не последва.

В 15' Вучинич комбинира с Матри, но последният стреля в аут. В тези минути обаче Юве показа класа, като малко след това Пирло намери Маркизио с чудесно подаване, но италианският национал също бе неточен.

Постепенно се стигна до 23', когато резултатът на "Ювентус Стейдиъм" бе открит. Удар на Вилиян бе блокиран, но топката отново се озова в бразилеца. Той от своя страна пусна пас към сънародника си Алекс Тейшейра, който изпрати кълбото зад гърба на Буфон - 0:1.

Отговорът на Юве обаче не закъсня, като само три минути по-късно "старата госпожа" неутрализира аванса на гостите. Андреа Пирло записа още една асистенция на сметката си, като след негово подаване Леонардо Бонучи намери десния горен ъгъл на вратата за 1:1. Малко след това домакините можеха и да поведат, но пропуск направи Сандро Матри. Таранът имаше възможност да стреля от изгодна позиция, но изпрати топката право в ръцете на благодарния Пятов.

Между 60' и 61' двата отбора си размениха по един чист шанс за отбелязване на втори гол във вратата на съперника. Първи пропуск направиха футболистите на Шахтьор. Комбинация между Ракитски, Мхитарян и Вилиян позволи на последния да отправи удар, но "кариоката" стреля покрай гредата. Минута по-късно Юве отговори, като появилият се в игра Джовинко надигра Дарио Срна и центрира в наказателното поле. Матри достигна първи до топката, но изпращайки я над гредата. Малко след това той също бе заменен, като на негово място се появи Фабио Куалярела.

Срещата в Торино навлезе в последните си 20 минути, като шансове за гол не липсваха. В 70' Лихтщайнер центрира в пеналтерията на украинците, но никой не отигра топката. Малко по-късно Дарио Срна тества Буфон от пряк-свободен удар, но капитанът на Юве се намеси. Минута по-късно отново Мхитарян не успя да преодолее Буфон, пращайки топката в аут.

Постепенно се стигна и до добавеното време на мача, когато гостите от Шахтьор пропуснаха да се поздравят с крайния успех. В 93' Вилиян отново опита да намери целта, като опитът му бе блокиран от Киелини. Топката обаче отново попадна в бразилеца, който стреля повторно. Капитанът на Юве Джиджи Буфон бе безпомощен, но за негов късмет, топката се отби от гредата.