Челси потрепери, но мушна 4 на Нордселанд (Галерия + Видео)

Челси успя да запише първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като победи като гост дебютанта Нордселанд с 0:4.

Мата даде аванс на гостите в 33-ата минута, но Нордселанд можеше да изравни през втората част. Вместо това, Давид Луис прекърши домакините с гол в 79-ата минута, а до края по веднъж се разписаха Мата и Рамирес.

Така Челси се изравни на върха с Шахтьор, като и двата отбора имат по 4 точки. Украинският гранд изненада Ювентус тази вечер и двата тима завършиха наравно в Торино - 1:1. „Старата госпожа" е на 3-о място с две, а Нордселанд няма точка.

Срещата започна по-добре за Челси, но единственото по-сериозно положение беше в 10-ата минута, когато Хуан Мата проби чудесно от дясно и подаде на Лампард на границата на наказателното поле. Капитанът обаче стреля малко над вратата.

Англичаните продължиха да натискат, но до положения рядко се стигаше, а в 20-ата минута Лоренцен можеше да изненада неприятно шампионите. Той се озова на отлична позиция в наказателното поле, но преди да нанесе решителния си удар Ашли Коул се намеси брилянтно и с шпагат изби от краката на нападателя.

В 33-ата минута обаче класата си каза думата - Торес и Лампард притиснаха Аду, който в крайна сметка сбърка. Топката бе подадена към Мата, който с хладнокръвен удар даде аванс на своя тим - 0:1.

Малко преди края на полувремето пък Торес беше изведен на чудесна позиция, но ударът му беше спасен от Хансен. В 53-ата минута пък Моусес отне от Паркхърс, но точно преди топката да се озове отново във вратата, съдията отсъди нарушение.

Последваха обаче две положения, от които резултатът можеше да бъде изравнен. В 63-ата минута Стокхолм получи топката на удобна позиция и не се поколеба да стреля, но с веща намеса Чех спаси. 10 минути по-късно Джон се подигра със защитата на Челси, мина през трима и стреля, но уцели греда. Бекман притича да засече, но Коул го блокира - все още 0:1.

В 79-ата минута обаче всичко в срещата бе решено - Челси получи шанс да изпълни пряк свободен удар на няколко метра пред наказателното поле. Зад топката застана Давид Луис и със силен удар бразилецът намери целта - 0:2.

Черешката на тортата бе поставена от Хуан Мата - три минути след гола на защитника испанецът се разписа за втори път, след като се опита да подаде на непокрития Лампард, но топката рикошира в защитник и се озова в мрежата за трети път.

До края на срещата остана време и за още едно попадение - прекрасна комбинация между Торес и Оскар позволи на бразилския плеймейкър да изведе на чудесна позиция Рамиреш и той не сбърка - 0:4 и победа за европейските шампиони.