БАТЕ шокира и Байерн, "трактористите" вкараха 3 на Нойер (Галерия)

БАТЕ Борисов продължава своята приказва в Шампионска лига, като сътвори немислимото и спечели тази вечер срещу финалиста от миналогодишното издание на турнира Байерн (Мюнхен), и то с 3:1.

Баварският колос доминираше през почти целия период на срещата, но още в 22-ата минута изоставаше в резултата. Олекнович проби чудесно по дясното крило и подаде на Павлов, който от добра позиция успя да преодолее Нойер за 1:0.

През второто полувреме Байерн натисна, но нова контраатака за домакините шокира немския тим. Бърза комбинация в 78-ата минута изведе Родионов на чудесна позиция и той се възползва максимално, отбелязвайки втори гол - 2:0.

През цялото полувреме футболистите на Байерн се надпреварваха да стрелят и да изпускат положения, като чак в 91-ата минута се стигна до гол - Шакири изведе Рибери на удобна позиция и със силен удар французинът намали.

Финалистите от миналата година се втурнаха напред да изравняват, но точно преди последния съдийски сигнал Мосолевски изведе чудесно Ренан Брешан, който с фантастичен удар преодоля съпротивата на Нойер за трети път - 3:1 за БАТЕ.

По този начин приказката на беларуския тим продължава, след като в предния кръг Родионов и компания шокираха Лил, и то във Франция, със същия резултат. Така с 6 отбелязани попадения БАТЕ седи удобно на първата позиция с 6 точки.

Байерн пък трябва да преглътне горчивата хапка и да се бори здраво в следващите си мачове. Баварците делят второто място с Валенсия, която тази вечер победи Лил с 2:0 на „Местая".