Ювентус и Интер не излъчиха победител

Ювентус и Интер не успяха да се победят в мач от 17-я кръг на италианската Серия А след като завършиха при резултат 1:1. Тевес даде преднина на тима си в 5-тата минута, а Икарди изравни в 63-тата.

Със равенството Ювентус отново поведе еднолично в класирането с точка пред втория Рома, а тимът на Интер остава на 12-то място с 22 пункта.

Масимилиано Алегри започна мача с Буфон на вратата и пред него Лихщайнер, Евра, Бонучи, Киелини, Пирло, Видал, Маркизио, Погба, Тевес, Йоренте.

Роберто Манчини заложи на Ханданович, Кампанаро, Ранокиа, ДиАмбросио, Хуан, Ернанес, Кузманович, Медел, Гуарин, Ковачич, Икарди.

Мачът започна с натиск на Ювентус и още в 6-тата минута Карлос Тевес откри резултата след добро центриране на Артуро Видал.

В 12-тата минута Видал шутира добре към вратата на гостите след отлично центриране на Пирло от корнер, но ДиАмбросио се намеси добре и изчисти.

След изпълнения ъглов удар, тимът на Манчини наложи натиск над съперника си.

Последваха няколко опасни ситуации пред Джанлуиджи Буфон, но до точен изстрел не се стигна.

След 20-тата минута Интер владееше повече топката, но торинци се защитаваха добре и не позволяваха на гостите да отправят удари към вратата.

В 23-тата минута Ковачич опита да изведе Икарди сам срещу Буфон след добра контраатака, но италианския страж пресече паса и сложи край на акцията.

Артуро Видал получи шанс четири минути по-късно да стреля към вратата на Ханданович след грешка на Ранокия, но топката бе избита в корнер именно от словенския страж.

Постепенно Ювентус си върна притежанието на топката и от своя страна наложи натиск над противника,

Чилийският национал получи нова възможност да обстрелва вратата на Интер в 34-тата минута, но Ханданович отново се представи отлично.

4129528

Отборът на Алегри продължи да настоява да вкара гол и Пол Погба изпусна най-чистото положение за отбора си, което дойде в 35-тата минута. Младият французин бе изведен по прекрасен начин от Пирло, но отново стражът на гостите изигра ключова роля спасявайки положението.

Първите 45-минути завършиха при скромното 1:0 предвид качеството и скоростта на мача.

Двамата треньори започнаха втората част без промени в стартовите състави, а камерите уловиха феновете на Интер, които с нетърпение очакват дебюта на Лукас Подолски.

4129531

Второто полувреме не започна интересно като първото.Най-интересното положение през първите десет минути от втората част бе в 53-тата минута, когато Лукас Подолски замени и направи своя дебют в Серия А.

10 минути по-късно Икарди се възползва от добър пас на Гуарин и след грешка в защита на Киелини изравни резултата с четвъртия си гол от пет мача срещу „старата госпожа“.

През последните 10 минути Интер наложи натиска над противника си.

В 81-вата минута Подолски показа на какво е способен, той проби от от ляво и постави топката на крака на аржентинския нападател на „синьо-черните“, който от непосредствена близост на празна врата не можа да вкара

в 83-тата минута нов изстрел на Икарди бе спасен от Буфон.

В 85-тата минута Матео Ковачич остави тима си с играч по-малко след грубо нарушение и директен червен картон.