Наполи с лесна победа в Серия А

Отборът на Наполи победи Чезена в мач от 17-я кръг на италианската Серия А с 4:1 а, Гонсало Игуаин се отчете с два гола и две асистенции за тима си. Аржентинеца отбеляза в 41-вата и 72-рата минута, останалите попадения в мача реализираха Хосе Кайехон в 29-тата, а за домакините точен бе Франко Бриенца в 74-тата.

С тази победа „небесно сините“ се изравни по точки с 3-тия Лацио, като и двата тима имат по 30, а тимът на Чезена се смъкна на последното 20-то място с 9 пункта.

Първата част бе водена изцяло от тимът на Наполи и те откриха резултата в 29-тата минута с гол на Хосе Кайехон.

В 41-вата Гонсало Игуаин удвои аванса на тима си след добра асистенция на Хамшик.

Второто полувреме започна с натиск на Чезена, но в 64-тата минута всичко за тях приключи след автогол на Даниеле Капели.

Въпреки резултата , момчетата на Рафа Бенитес продължиха да вкарват. В 72-рата минута Гонсало Игуаин отбеляза втория си гол в мача с добре премерен изстрел с десния крак.

Две минути по-късно Чезена успя да отбележи почетен гол във вратата на Рафаел. Точен за домакините бе Бриенца след красиво попадение от воле.