Алегри: След гола им напълно се стъписахме

Старши-треньорът на шампиона Ювентус Масимилиано Алегри призна, че тимът му е рискувал да допусне пълен обрат през второто полувреме и да загуби от големия си съперник Интер в Дербито на Италия късно снощи, завършило в крайна сметка 1:1.

Карлос Тевес даде аванс на „Старата госпожа“ още в 4-ата минута след изумителна демонстрация на техника от страна на асистиралия му Артуро Видал. Мауро Икарди изравни в 64-ата минута след добро извеждащо подаване на Фреди Гуарин и прецизен диагонален изстрел от страна на 21-годишния аржентински нападател.

Интер можеше да спечели срещата в следващите минути, след като създаде 4-5 добри положения пред вратата на отлично представилия се Джанлуиджи Буфон. Ювентус за малко пък не се възползва от численото си предимство в самия край на срещата, след като в 88-ата Матео Ковачич си изкара директен червен картон.

„Загубихме концентрация дори преди гола и очаквах, че можем да си имаме неприятности в последствие“, коментира Алегри след края на дербито. „През първите 45 минути изнесохме едно от най-добрите си представяния през сезона, но не можахме да предложим същото и през второто полувреме.

Преди и след гола започнахме да губим фокус в организацията на играта и правехме прекалено много технически грешки. След това напълно се стъписахме и допуснахме две-три добри положения в актива на съперника.

Интер заслужава поздравления за начина, по който обърна развоя на събитията, а ние просто съжаляваме, че не започнахме 2015-та година с победа. Все пак, през първото полувреме бяхме фантастични, а след почивката – статични“, каза Макс Алегри.