Юве обърна Каляри, за да счупи рекорд

Ювентус се наложи над Каляри като гост с убедителното 4:1 в двубой от 19-ия кръг на Серия А.

Въпреки гръмкият резултат, победата за „бианконерите“ не дойде толкова лесно. Домакините излязоха първи напред в резултата с попадение на Маурисио Пинила в 21-та минута и така футболистите на Антонио Конте бяха принудени да правят пълен обрат.

Те изравниха в 31-та минута чрез Фернандо Йоренте, но равенството се запази чак до 73-та минута. Тогава Клаудио Маркизио се разписа за 2:1, а след това още две попадения добавиха отново Йоренте в 76-та и Клаудио Маркизио в 80-та минута.

Така Юве записа 11-та поредна победа, която е рекорд за тима.

С победата Ювентус събра 52 точки и остана твърдо на първата позиция. „Старата госпожа“ има само 1 равенство и 1 загуба от началото на сезона и е с преднина от 8 точки пред втория Рома.

Каляри заема 13-та позиция с 21 точки, толкова колкото и 12-ия Аталанта.

На трибуните на "Сант Елиа" беше мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс, който има интерес към Клаудио Маркизио, Артуро Видал от Юве и Давиде Астори от Каляри.

4057012

Наставникът на Ювентус Антонио Конте не можеше да рзчита на Андреа Бардзали, който бе заменен от Мартин Касерес в титулярния състав. Сред титулярите започна и Андреа Пирло, докато Мирко Вучинич остана на резервната скамейка, въпреки че вкара победния гол срещи Каляри в последния мач между двата тима. Атаката на Юве поведе Фернандо Йоренте.

Нене, Себастиан Ериксон и Микаел Агаци бяха извън игра за домакините, което отваряше голяма дупка в центъра на тяхната полузащита, още повече че тази зима те бяха напуснати и от Раджа Нианголанм, който подписа с Рома. На мястото на Агаци на вратата застана бившият вратар на Реал Мадрид Антонио Адан.

Ювентус започна добре на „Сант Елиа“ и още във втората минута Йоренте пропусна шанс да открие резултата. След това и Артуро Видал можеше да отбележи, но в крайна сметка това направиха домакините от Сардиния.

В 21-та минута Маурисио Пинила бе оставен в наказателното поле при едно центриране и се възползва от грешка на Джорджо Киелини, за да изведе тима си напред в резултата.

Последваха силни минути за Каляри, които пропуснаха няколко ситуаци чрез Астори, Пинила и Сау.

Така дойде 31-та минута, когато Фернандо Йоренте изравни с осмия си гол за сезона. Щефан Лихщайнер центрира отдясно и испанецът с глава прати топката в десния ъгъл на Адан за 1:1.

4057013

Второто полувреме премина при силен натиск на „бианконерите“, който им донесе резултат в 73-та минута. Тогава резервата Клаудио Маркизио овладя пред наказателното поле и с мощен шут от над 30 метра не остави шансове на Адан, който все пак отклони топката, но недостатъчно, за да я извади от мрежата си.

Само три минути по-късно Йоренте отбележи втория си гол в мача. Комбинация между Видал и Лихщайнер отдясно даде възможност на последния да намери непокрития испанец в непосредствена близост до голлинията и той вкара за 3:1.

В 80-та минута самият Лихщайнер заби последния пирон в капака на Каляри. Йоренте проби през центъра, преодоля няколко бранители и стреля пред наказателното поле. Адан се намеси неубедително и изпусна топката, а Лихщайнер бе на точното място, за да оформи крайното 4:1 за Ювентус.

Домакините пък завършиха с човек по-малко след като три минути преди края голмайсторът Пинила видя картон с червен цвят.

Cagliari Juventus 1 - 4 Claudio Zulianiby Superflyvideomaker