Страхотна драма прати Сити на върха в Англия

Манчестър Сити пое водачеството в класирането на Премиършип, след като в изключително драматичен двубой изтръгна минимална победа с 2:0 като гост на Нюкасъл в мач от 21-ия кръг.

На "Спортс Директ Арена" Джеко в самото начало откри резултата (8), а в 95' Алваро Негредо останал очи в очи с Крул успя да отбележи с голяма доза шанс - 2:0.

Съдийството със сигурност ще бъде жестоко порицано и от двата отбора, като Майк Джоунс отмени чисто попадение на Тиоте, не отсъди дузпа за Манчестър Сити и отсъди 4 несъществуващи засади - по 2 и за двата отбора.

Самир Насри пък получи ужасяваща контузия, след като Янг М'Вила влезе изключително грубо в краката на френския национал, който беше изнесен на носилка. Той вероятно е със скъсани коленни връзки.

Манчестър Сити пък се изкачи на върха, като вече има 50 точки - с една повече от Челси и две повече от Арсенал. "Артилеристите" играят утре вечер срещу Александър Тонев и Астън Вила в Бирмингам.

Двубоят почна силно за гостите, които окупираха противниковата половина в първите минути, а това бързо даде резултат. В 8' маркова контраатака почна от Давид силва, който изведе Коларов по лявото крило. От своя страна сръбският национал по отличен начин центрира към Джеко, който засече във вратата - 0:1.

Типично за гостуванията си обаче "гражданите" се дръпнаха назад, а домакините имаха няколко отлични ситуации да изравнят резултата.

На няколко пъти Йоан Кабай беше близо до гол с удари от далечно разстояние, а Харт спаси брилянтно в 34', въпреки че френският национал стреля от малък ъгъл и трудно можеше да отбележи.

Минута по-късно дойде и най-спорният момент в срещата, когато Тиоте вкара изключително красив гол, но главният рефер Майк Джоунс отмени попадението заради засада на Гуфран, който не влияеше на красивия гол на Тиоте. Последваха протести, но въпреки това голът не беше възстановен - 0:1 до полувремето.

През втората част домакините сериозно натиснаха, а на два пъти Лоик Реми се озова абсолютно сам срещу Джо Харт, но при първия случай Компани се намеси, а при втория Харт успя да отрази удара.

В същото време и Сити можеше да се разпише, но Негредо се отчете с два пропуска, както и Насри при намеса на Крул. Френският национал обаче напусна принудително в 73' след касапско влизане на М'Вила в краката на играча. Френският играч получи само жълт картон, а Насри е със съмнение за скъсани връзки.

В края на мача Фернандиньо нацели гредата, а Нюкасъл не успя да се добере до положение, от което да изравни. В заключителните минути и допълнителните 7 удар на Негредо беше избит от голлиниятa.