"Вълците" разкъсаха Дженоа в Рим

Отборът на Рома продължи преследването с Ювентус и Наполи в Серия А, след като “вълците” отнесоха с 4:0 Дженоа в мач от 19-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион “Олимпико” в Рим.

Както личи и от резултата - възпитаниците на Руди Гарсия доминираха през целия мач и не оставиха никакви шансове на гостите от Генуа.

Рома реши изхода на двубоя след едно полувреме, отбелязвайки три безответни попадения във вратата на съперника си.

Първо Алесандро Флоренци хвърли в екстаз трибуните на “Олимпико”, откривайки резултата с рядко красиво изпълнение в 25-ата минута. Живата икона Франческо Тоти изпълни пряк свободен удар, при който топката рикошира в стената и попадна у Флоренци, който със страховита задна ножица, скъса мрежата на Матия Перин.

Резултатът стана 2:0 само пет минути след това (30’), когато Жервиньо намери Тоти на границата на наказателното поле и той опита удар, който изненада вратаря на Дженоа, който бе объркан и от рикошет в тялото на защитник.

Бразилският бранител Майкон тотално отчая гостите, правейки резултата класически малко преди края на първото полувреме.

След почивката римляните пожалиха съперника си и му вкараха само още един гол, дело на Мехди Бенатия, който оформи крайното 4:0 в 53-ата минута.

След тази победа Рома остава на втора позиция във временното класиране на Серия А с актив от 44 точки, а Дженоа е на 10-о място с 23.