Юве наказа Пескара с шест гола и красиви изпълнения (ВИДЕО И СНИМКИ)

снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Италия Ювентус се реваншира за поражението от Интер преди седмица, след като тази вечер "бианконерите" разгромиха с 6:1 домакините от Пескара в среща от 12-ия кръг на Серия А.

Хеттрик за победителите реализира Фабио Куалярела, докато по един гол добавиха Артуро Видал, Квадво Асамоа и Себастиян Джовинко. Любопитното е, че цели два от головете на Юве бяха отбелязани след ножични изпълнения. Първи по подобен начин се разписа Асамоа през първата част, а една "ала Пиола" добави и Куалярела в началото на второто полувреме.

Така Ювентус събра актив от 31 точки след 12 изиграни срещи, като торинци със сигурност ще останат лидери в Серия А и след този кръг. Интер пък може отново да се доближи на точка от шампионите, като за целта отборът на Андреа Страмачони трябва да спечели гостуването си на Аталанта утре. Пескара остава на 14-а позиция с 11 точки до момента.

Антонио Конте отново направи някои промени в своя стартов състав, като специалистът остави Мирко Вучинич, Никлас Бендтнер и Алесандро Матри на резервната скамейка. Вместо тях в атаката на Юве стартираха Фабио Куалярела и Себастиян Джовинко, докато в средата на терена доверие получиха Андреа Пирло, Артуро Видал, Клаудио Маркизио, Маурисио Исла и Квадво Асамоа. Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини стартираха пред капитана Джанлуиджи Буфон.

Срещата в Пескара започна отлично за гостите, като още до 22' резултатът вече бе 0:2 в полза на шампионите.

Резултатът бе открит след девет минути игра, когато точен бе чилийският национал Артуро Видал. Халфът получи хитро подаване от Джовинко и останал очи в очи с Перин, насочи топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

В 22' "старата госпожа" успя и да удвои преднината си, а първия си от общо три гола в мача отбеляза Фабио Куалярела. Нападателят получи подаване от Исла и стреляйки между краката на бранител, прати топката в същия ъгъл за 0:2. Три минути по-късно домакините от Пескара се върнаха в мача, макар и за кратко време. Нилсен центрира в наказатленото поле на Ювентус, а Касчионе с глава прониза Буфон за 1:2.

Оттук-нататък обаче започна головото шоу на Ювентус, като торинци съкрушиха своя домакин още до почивката.

В 30' Квадво Асамоа вкара за 1:3, разписвайки се с атрактивен ножичен удар, а в 38' Себастиян Джовинко покачи на 1:4. Атомната мравка разигра на едно-две с Куалярела и завърши атаката, матирайки Перин.

До почивката имаше време и за още един гол, който отново падна във вратата на Пескара. Фабио Куалярела се възползва от слаба игра в защита на домакините и с нисък удар преодоля Матия Перин за 1:5.

И след почивката статуквото в Пескара не се промени, като Ювентус бе пълен господар на случващото се в мача. в 48' Куалярела пропусна да оформи хеттрика си, но шест минути по-късно нападателят се възползва от поредната си възможност. Бившият футболист на Наполи засече центриране на Пирло от ъглов удар и с красива задна ножица отново записа името си сред голмайсторите, бележейки за 1:6.

За щастие на домакините от Пескара, до края на срещата нови голове нямаше. В игра за Юве се появиха Симоне Падоин, Лука Мароне и Никлас Бендтнер, но и тяхното присъствие на терена не доведе до седми гол във вратата на Перин. Домакините от Пескара пък доиграха срещата, надявайки се, че няма да получат повече попадения в мрежата си.

szólj hozzá: Pescara vs Juventus 1:6 GOALS HIGHLIGHTS