Малага отново разочарова у дома

Осминафиналистът в Шампионската лига Малага отново разочарова феновете на своя "Ла Росаледа", допускайки второ поредно домакинско поражение в Примера Дивисион.

Скоро, след като претърпяха загуба с 1:2 от Райо Вайекано, тази вечер андалусците загубиха със същия резултат и от тима на Реал Сосиедад в мач от програмата на 11-ия кръг.

Карлос Вела откри за баските още в 1', бележейки след асистенция на Ифран, но Хавиер Савиола изравни за Малага десетина минути преди почивката.

Вместо обаче да изковат успех през втората част, футболистите на Мануел Пелегрини загубиха мача. Решаващ бе отбелязаният от Шаби Прието гол в 59', който и донесе успеха на Реал Сосиедад.

Така Малага няма победа във вече три поредни мача от Примера Дивисион, като андалусците пропуснаха възможността да се изкачат поне временно на трета позиция в класирането.

Реал Сосиедад пък записа четвърти успех от началото на сезона, отдалечавайки се от зоната на изпадащите.