Юнайтед влиза в 2018 с гаф и кръв (ВИДЕО)

снимка: thesun.co.uk

Манчестър Юнайтед пак се изложи у дома срещу средняк. Командата на Жозе Моуриньо бе кръгла нула срещу Саутхемптън след 0:0 и ще влезе в 2018 с лошо настроение. От поредния слаб амч на "червените дяволи" се възползва Челси, който се настани на втората позиция.

Освен издънката - домакините дадоха и свидна жертва. Още в 14-ата минута на мача със "светците" Ромелу Лукаку получи ужасяващ удар в главата и бе заменен принудително.

Първата възможност за гол се откри пред Хуан Мата, който получи центиране от Погба, но ударът му бе неточен. Де Хеа пък трябваше да се намесва решително при удар на Уорд-Праус.

В 33-ата минута играчите на Моуриньо имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Йошида в наказателното поле. Съдията реши, че съприкосновението не  е умишлено.

Малко преди почивката Мхитарян центрира към Лингард, който бе непокрит, но ударът му с глава мина покрай вратата.

След почивката играта на Юнайтед бе пасивна, а идеи съвсем липсваха. Саутхемптън пропусна златен шанс да поведе, като основна причина за това бе поредната блестящата изява на Де Хеа. Испанецът успя да избие топката след удар на Шейн Лонг.

В 81-ата минута "червените дяволи" най-после успяха да пратят топката в мрежата зад Макарти, но попадението бе отменено поради засада. Повторенията показаха, че голът правилно не бе зачерен.

Манчестър Юнайтед отстъпи втората си позиция на Челси, който по-рано днес постигна успех с 5:0 над Стоук Сити. "Дяволите" са с 44 точки, докато "сините" имат 45. Манчестър Сити е далеч на върха с 58 точки и мач по-малко.

Саутхемптън заема 13-ата позиция с 20 точки.