Юнайтед удържа Уест Хям с човек по-малко

Манчестър Юнайтед се върна на победния път в английската Висша лига след успех с 2:1 над Уест Хям на „Олд Трафорд“. Този път „червените дяволи“ не демонстрираха внушителната си офанзивна мощ, а по-скоро се понравиха с действията си в защита през второто полувреме, когато трябваше да бранят преднината си с човек по-малко след изгонването на Уейн Рууни.

Луис ван Гаал и компания вече имат 8 точки и се изкачиха на 7-ма позиция в класирането, докато „чуковете“ остават със 7 пункта на 11-то място.

Резултатът бе открит още в 5-ата минута от капитана Рууни, който се възползва от добро центриране в наказателното поле на Рафаел да Силва и реализира третия си гол в шест мача от Висшата лига този сезон. На „Олд Трафорд“ обаче Рууни вече има седем попадения в последните си пет двубоя.

В 22-ата минута новото партньорство на върха на атаката на „червените дяволи“ - Радамел Фалкао и Робин ван Перси – отново доведе до позитивна промяна на резултата. Колумбиецът напредна към наказателното поле и подаде вдясно за Ван Перси, който си нагласи топката на десния крак и с премерен изстрел по диагонала не остави шансове на Адриан – 2:0.

Във втори пореден мач Фалкао асистира за попадение на Ван Перси, като го направи и при повеждането с 2:0 над Лестър в оказалия се злополучен двубой на Юнайтед от предишния кръг във Висшата лига.

Любопитното е, че Фалкао вече има две асистенции в три появявания в игра на английска земя, а в предишните си 3 сезона във Франция и Испания е подал само за един гол на свой отбор.

Проблемите в защита на Юнайтед лъснаха и през първото полувреме, макар Уест Хям да бе тоталния аутсайдер в срещата. Давид де Хеа не можа да изчисти топката след центриране от корнер в 37-ата минута, бранителите също не се организираха, за да попречат на Диафра Сако да отбележи за 2:1.

Феновете обаче не видяха поредна голова фиеста на „Олд Трафрод“, като възпитаниците на Луис ван Гаал реално не създадоха повече от едно положение за гол след инкасираното попадение. Скоростна многоходова акция предостави шанс на Рууни да центрира опасно в наказателното поле, но връхлитащият Анхел ди Мария прати топката встрани от вратата.

Още в 56-ата минута пък Юнайтед остана с човек по-малко след директното изгонване на Уейн Рууни, който по безкомпромисен начин изрита в корема устремения напред Даунинг. Неочаквано или не, „червените дяволи“ предпочетоха да съхранят крехкия си аванс и в крайна сметка успяха.

Давид де Хеа още в самото начало на второто полувреме бе отразил опасен удар от воле на Сако, който бе изпуснат от защитниците на далечната греда след центриране от корнер. Испанският страж на Манчестър извади топката от мрежата си в самия край на срещата, но авторът на попадението Кевин Нолан бе в засада при подаването на Дженкинсън и съвсем правилно голът бе отменен.