Лампард пак блесна при измъчен успех на Манчестър Сити

Шампионът Манчестър Сити се добра до ценен успех с 4:2 при гостуването си на Хъл Сити в мач от Премиър лийг, след като отборът пропиля два гола аванс още през първото полувреме.

Агуеро (6) и Джеко (12) направиха 2:0, но автогол на Монгала и гол от дузпа на Ернандес (след нарушение на Монгала) доведоха резултата до 2:2 още в 32'.

През второто полувреме "тигрите" продължиха по-добре, но въпреки това "гражданите" се добраха до победата. В 67' при една от редките си атаки Джеко даде аванс на своите, а 2 минути преди края резервата Франк Лампард наказа Хъл и вкара 4-ия си гол за новия си тим - 2:4.

Благодарение на трите си точки момчетата на Мануел Пелегрини стигнаха до 3=ото място с актив от 11 точки. Челси обаче продължава да е убедителен лидер с 16 пункта.

Срещата почна по отличен начин за шампионите, които още до 12' водеха с 2:0 в резултата.

След центриране в наказателното поле в 6' защитата на „тигрите“ не се справи добре с изчистването. Там Сабалета овладя топката и я насочи към Серхио Агуеро, който безпроблемно се намеси и спаси – 0:1 за „небесносините“.

Шампионите продължиха уверено и 6 минути по-късно Един Джеко се разписа за 2:0. След продължителна атака босненският стрелец се озова на границата на наказателното поле и с красив удар в горния десен ъгъл удвои резултата.

Последваха обаче минути на истински шок за гостите, които допуснаха сериозно отпускане в своите редици и бяха наказани до края на полувремето.

В 20' атака по дясното крило на Росейнор завърши с центриране в наказателното поле, където Монгала засече с глава топката право във вратата на Кабайеро – автогол на най-скъпата лятна покупка на „гражданите“.

В 32' положението за „гражданите“ стана още по-лошо, след като резултатът беше изравнен. Грешката отново беше на Монгала, който влезе изключително грубо срещу Ернандес и съдията отсъди дузпа. Бившият нападател на Палермо стреля от бялата точка и беше точен – 2:2.

До края на полувремето, а ив наалото на втората част, по-активният отбор беше този на домакините, но ключови намеси на Монгала и Компания решиха Хъл от заслужен пълен обрат. В 58' пък Хъдълстоун пробва удар от 15 метра, но топката мина на сантиметри встрани.

Постепенно обаче шампионите заиграха по-добре, което даде своя резултат в 67'. Страхотен пас на Силва за Джеко завърши с хубав удар на тарана, който отново преодоля вратаря на домакините и донесе аванс на своите - 2:3.

Последва щурм на Хъл, но две минути преди края резервата Франк Лампард с поредния си гол донесе победата с 2:4 на своите. Чудесна акция между Туре и Сабалета позволи на бившия ас на Челси да закове топката от близко разстояние - 2:4