Челси продължава категорично в Премиър лийг

Лондонският Челси продължава серията си без загуба през настоящия сезон, след като днес възпитаниците на Жозе Моуриньо стигнаха до безпроблемно 3:0 над Астън Вила в мач от 6-ия кръг на Премиър лийг.

Още в 7' Оскар стигна до първото попадение в срещата, след като Вилиан след индивидуална акция пробва да се разпише, но Гузан спаси. Бразилецът обаче подаде на своя сънародник и резултатът беше открит рано-рано.

Последваха бурни атаки на лондончани, но нов гол през първата част не падна. "Виланите" пък в нито един момент не успяха да стигнат до голово положение през Куртоа.

В 59' последна поредния гол на Диего Коста с екипа на Челси. Страхотна атака на Вилиан и Азар продължи по дясното крило, където Аспиликуета овладя и качи топката на главата на испанския голмайстор, който безпроблемно качи сметката си от голове на 9.

Крайното 3:0 беше фиксирано 20 минути по-късно, след като Коста матира Сендерос и стреля силно. Вратарят успя да спаси, но Вилиан притича и не се замисли преди да направи 3:0 и да донесе поредна победа в шампионата.

Челси остана на върха с 16 точки, което е с 3 точки повече от изненадващия втори Саутхямптън.