Юнайтед продължава към 1/2-финалите на ФА Къп след успех над Уест Хям

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Уест Хем с 2:1 като гост в реванша от 1/4-финалите на ФА Къп, за да се класира за следващата фаза, където ще срещне тима на Евертън.

"Червените дяволи" и техният мениджър Луис ван Гаал бяха под сериозно напрежение след загубата с 0:3 от Тотнъм през уикенда, но успяха да отговорят с добро представяне на "Болейн Граунд", което им остави шансове да завършат сезона с трофей. Гостите се защитаваха добре и създадоха няколко опасности на контраатака през първата част, а след почивката натиснаха и стигнаха до гол в 54--та минута, когато Маркъс Рашфорд се разписа с гениално изпълнение от границата на наказателното поле.

Играчите на Манчестър Юнайтед се окрилиха от гола и скоро вкараха още един, дело на Маруан Фелайни. Белгийският национал отбеляза в 67-та минута от близко разстояние след асистенция на Антони Марсиал. ""Чуковете" натиснаха в последните минути и намалиха изоставането си в 79-та с гол на Джеймс Томкинс, но така и не успяха да изравнят до края на двубоя.

По този начин Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп, където ще се изправи срещу Евертън, докато в другия полуфинал ще се срещнат тимовете на Кристъл Палас и Уотфорд. Мачовете са на 23 и 24 април.