Атлетико отново го направи! Два гола на Гризман поставиха Барселона на колене (ВИДЕО)

Отборът на Атлетико (Мадрид) поднесе изненадата в 1/4-финалите на Шампионска лига, след като отстрани Барселона.

Играчите на Диего Симеоне спечелиха срещата на стадион "Висенте Калдерон" след два гола на Антоан Гризман.

Срещата бе изпълнена с много спорни ситуации, особено в последните петм инути на срещата. Първо Андрес Иниеста трябваше да бъде изгонен за умишлена игра с ръка в наказателното поле, а секунди по-късно и Габи игра непозволено в собственото си поле, но сигнал от Андреа Рицоли не последва.

В крайна сметка носителят на трофея от миналата година отпадна и "проклятието" на шампиона ще оцелее още една година.

Играчите на Барселона направиха един от най-слабите си мачове през сезона, а атомното трио на тима бе напълно деактивирано. Единствено Луис Суарес опита на няколко пъти да стреля, но без успех. Неймар повече търсеше разправиите с противниковите играчи, а Лионел Меси продължи слабите си изяви и не блесна с нищо днес.

През първите 10 минути от срещата играчите на Атлетико (Мадрид) бяха много по-дейни на "Висенте Калдерон", като пропуснаха две отлични възможности. Първо капитанът Габи получи в наказателното поле, но ударът му премина над вратата. След 120 секунди и Антоан Гризман получи подобен пас, но неговият опит пък се оказа прекалено слаб и Марк Андре тер Щеген улови.

След 20' играта се поизравни, като атаките пред двете врати започнаха да валят една след друга. В 28' се стигна и до най-интересната ситуация, тъй като трябваше да бъде отсъдена дузпа за Атлетико. Жерар Пике се подхлъзна в наказателното поле, но при падането изблъска играч на "дюшекчиите", а след това игра и с ръка, но сигнал не последва.

При третата си по-сериозна атака, момчетата на Чоло Симеоне излезнаха напред в резултата. Прекрасно центриране с външен фалц на Нигес в наказателното поле, а Гризман бе оставен непокрит и с глава насочи прекрасно топката за 1:0.

Втората част започна с нов натиск на домакините, които можеха да удвоят аванса си в 53'. Тогава след центриране и разбъркване в наказателното поле, се стигна до удар с глава на Саул Нигес, но за негово нещастие топката се отби в напречната греда на каталунците.

След 55' играчите на Луис Енрике вдигнаха оборотите и създадоха чиста голова ситуаци. Луис Суарес финтира добре в наказателното поле, подаде към Дани Алвес в дясно, но никой не засече острото центриране на бразилския защитник.

Две минути по-късно Гризман бе изведен в половината на Барса, но нямаше подкрепа, бе затворен от защитата в жълто и ударът му се оказа прекалено слаб, за да затрудни Тер Щеген.

В последните минути на срещата се стигна и до най-спорната ситуация в срещата. Прекрасна контраатака на Филипе Луис доведе до дузпа за домакините. Левият бек реши да подава, след като влезе в наказтелното поле, а капитанът на гостите Андрес Иниеста умишлено спря топката с ръка, а вместо червен картон, капитанът на Барса получи жълт. Това обаче бе без значение, след като Гризман застана зад топката и макар и с малко късмет, вкара топката зад Тер Щеген.

В първата минута от продължението и гостите бяха ощетени, след като Иниеста опита извеждащ пас, а Габи спря топката с ръка. Вместо наказателен удар обаче, гостите получиха само пряксвободен удар, от който Меси не се възползва и топката прелетя над вратата.

Преди мача

Отборът на Атлетико (Мадрид) има повод да гледа позитивно на днешната среща, след като в първия двубой "дюшекчиите" стигнаха до попадение на чужд терен и загубиха с минималното 2:1. Така днес играчите на Диего Симеоне ще се нуждаят от победа, ако искат да играят на 1/2-финал, но за съперник имат не кой да е.

На стадиона в Мадрид гостува шампионът на Испания, както и първенецът в турнира на богатите Барселона. Колкото по-напред отиват каталунците в турнира, толкова по-често започва да се говори за онова "проклятие", че тим, спечелил Шампионска лига, никога след това не е успявал да направи това и на следващата година. Много от феновете на Атлетико пък вярват, че именно техните любимци ще вземат скалпа на миналогодишния шампион.