Задава се кошмарен сценарий за Манчестър Юнайтед

„Манчестър Сити“ задейства кошмарен план за градския си съперник от „Олд Трафорд“. Феновете на „Манчестър Юнайтед“ са настръхнали от конспиративен сценарий, който може да извади клуба от Шампионската лига дори и Луис ван Гаал и компания да финишират сред първите четири на Висшата лига. Това ще се случи, ако „гражданите“ спечелят най-комерсиалния клубен турнир, а в същото време другият враг на „червените дяволи“ - „Ливърпул“, завоюва Лига Европа. По този начин дори „Юнайтед“ да се пребори за място в четворката, ще трябва да се задоволи с участие във втория турнир. Причина е фактът, че от 2015-а победителят в Лига Европа печели квота за следващия сезон в Шампионската лига.

Подобен сценарий се задейства, след като „Сити“ изхвърли ПСЖ след успех с 1:0 и с общ резултат 3:2. Феновете на „Итихад“ станаха свидетели на исторически триумф на „небесносините“, които до този момент не бяха достигали дори до четвъртфинал.

Единственото попадение в срещата реализира намиращият се в отлична форма Кевин де Бройне. Белгиецът заби 3-тия си гол в последните четири мача, въпреки че доскоро лекуваше тежка контузия. Бившият играч на „Челси“ матира скъпоструващата защита на парижани със страхотен удар в 76-ата минута. През първата част Серхио Агуеро изпусна дузпа, а две попадения на гостите бяха отменени поради засада.

След двубоя легендарният бивш защитник на „Юнайтед“ Рио Фърдинанд побърза да налее масло в огъня, критикувайки феновете на „гражданите“. „Играчите трябва да излязат и да играят, но понякога имат нужда да бъдат побутнати от привържениците - обясни Рио. - Но на феновете на „Сити“ не им се чу гласът до 76-ата минута."

Златан Ибрахимович този път не бе ракетата носител за ПСЖ, а вероятно това ще е и един от последните му мачове за тима. Отново преуспелият навсякъде швед се размина с титлата в Шампионската лига.