Юнайтед обърна К.П.Р. пред погледа на Хари Реднап (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборът на Манчестър Юнайтед записа 9-а победа от началото на сезона, след като тази вечер "дяволите" спечелиха с 3:1 домакинството си на аутсайдера Куинс Парк Рейнджърс в среща от 13-ия кръг.

На трибуните на "Олд Трафорд" присъства новият мениджър на К.П.Р. - Хари Реднап, който обаче все още не е започнал работата си в лондонския клуб. Днес гостите бяха водени от асистента на уволнения Марк Хюз - Марк Боуън.

Гостите от Лондон поведоха в началото на втората част чрез Джейми Маки, но скоро след това "дяволите" взеха нещата в свои ръце. Точни за победителите бяха Джони Евънс, Дарън Флечър и Хавиер Ернандес, а успехът увеличи актива на Манчестър Юнайтед на 30 точки. Така "червените" отново оглавиха таблицата в Премиършип, но с уговорката, че шампионът Манчестър Сити има мач по-малко. Утре "гражданите" гостуват на Челси в столицата. К.П.Р. остава на последната 20-а позиция със само 4 точки до момента и нито един спечелен мач.

Сър Алекс Фъргюсън постави Робин ван Перси на върха на атаката, докато Уейн Рууни отново зае позиция в близост до холандското острие. Дани Уелбек и Ашли Йънг стартираха на крилата, докато Пол Скоулс и Дарън Флечър бяха поставени в средата на терена. Джони Евънс и Рио Фърдинанд оформиха двойка в сърцето на защитата, а Патрис Евра и Рафаел започнаха като крайни бранители. На вратата бе поставен Андерс Линдегор.

Майк Боуън заложи на Джибрил Сисе като централен нападател, докато зад него застана Адел Таарабт. Киеън Дайър, Джейми Маки, Алехандро Фаурлин и Шон Дери стартираха в халфовата линия.

През първата част домакините имаха надмощие над своя гост, но липсата на шанс попречи на Юнайтед да открие резултата. В 16' Пол Скоулс претендира за нарушение срещу него, но Лий Пробърт не даде сигнал. Малко по-късно към вратата на Жулио Сезар стреля Робин ван Перси, но неточно.

Домакините продължиха да налитат към вратата на К.П.Р., а в 34' пропуск направи и Уейн Рууни. Английският национал не успя да преодолее Жулио Сезар, който спаси с крак. Две минути по-късно отново Рууни стреля, този път от по-голяма дистанция, но бившият страж на Интер отново се намеси. Минута по-късно Куинс Парк също показа зъби, но попадение на Маки бе отменено поради засада.

Второто полувреме на "Олд Трафорд" стартира лошо за Юнайтед, като в 52' К.П.Р. излезе напред в резултата. Киерън Дайър насочи една топка към мрежата, а Андерс Линдегор не се намеси по най-добрия възможен начин. От това се възползва Джейми Маки, който с успешна добавка изведе своя тим напред - 0:1.

В 59' сър Алекс извърши двойна смяна, като в игра се появиха Хавиер Ернандес и Андерсон. Минути по-късно шотландецът имаше поводи за радост, защото между 64' и 61' неговите футболисти отбелязаха цели три гола във вратата на Сезар.

Резултатът бе изравнен от централния бранител Джони Евънс, който след изпълнение на корнер и свалена от Дани Уелбек топка отбеляза за 1:1. Само пет минути по-късно Юнайтед вече бе напред в резултата, а отговорен за това бе Дарън Флечър. Шотландският халф също се разписа след изпълнение на ъглов удар, пронизвайки Жулио Сезар с глава за 2:1.

Голеадата на "Олд Трафорд" продължи с пълна сила, а в 71' се разписа и влезлият като резерва Хавиер Ернандес. Чичарито получи подаване от Андерсон и успокои своите, давайки им по-комфортен аванс в резултата.

Домакините успокоиха темпото, като до последния съдийски сигнал нови попадения не последваха. Минута преди края гостите бяха близо до втори гол, но Рафаел отрази от голлинията удар с глава на Хил.

szólj hozzá: Manchester United vs QPR 3:1 GOALS HIGLHIGHTS