Шалке и Айнтрахт със самоубийствено равенство

Шалке и Айнтрахт си направиха лоша услуга, след като завършиха наравно 1:1 в най-интересния и равностоен мач от 13-ия кръг на Първа Бундеслига.

Резултатът не беше по вкуса и на двата тима, защото по този начин дадоха шанс на шампиона Борусия (Дортмунд) да ги изпревари в класирането и да окупира 2-то място.

Дортмунд спечели гостуването си на Майнц с 2:1 и вече има 25 точки, като изостава с 9 от лидера в таблицата Байерн (Мюнхен). Баварците разпиляха с 5:0 Хановер и продължават да за кандидат номер 1 за титлата.

Шалке и Айнтрахт поделиха точките и имат в активите си по 24, което им отрежда 3-то и 4-то място, като тимът от Гелзенкирхен е с по-добра голова разлика.

Головете в дербито паднаха в рамките на 120 секунди още преди да беше изтекъл и четвърт час игра.

Клаас-Ян Хунтелаар откри резултата в полза на домакините, с което маркира 4-ия си гол в кампанията до момента.

В 13-ата минута обаче гостите стигнаха до равенството, благодарение на Щефан Айгнер - 1:1.

В 87-ата минута пък Айнтрахт остана с човек по-малко на терена, след като Карим Матмур получи втори жълт картон.

В други мачове от деня в германското първенство Гройтер Фюрт завърши наравно 0:0 у дома с Нюрнберг.

Волфсбург и Вердер също не можаха да се победят и приключиха при 1:1, а в петък Фортуна (Дюселдорф) стигна до първия си домакински успех след 2:0 над Хамбургер.