Бербатов не стигна на Фулъм да вземе нещо от Стоук

снимка: Guliver/Getty Images

Димитър Бербатов игра цял мач за Фулъм в гостуването на Стоук Сити, но не можа да помогне на тима си да избегне поражението с 1:0 на негостоприемния „Британия Стейдиъм".

Единственият гол в мача падна в 26-ата минута и бе дело на бившия халф на Ливърпул Чарли Адам. Той бе намерен в малкото наказателно поле след центриране отдясно и свалена топка с глава от страна на Питър Крауч. Адам беше напълно непокрит и успя да простреля вратаря на гостите Марк Шварцер.

Фулъм е на 9-та позиция в класирането след 13 кръга с актив от 16 точки, докато Стоук е 11-ти, но се изравнява по актив с днешния си съперник.

Димитър Бербатов очаквано беше най-креативният футболист в състава на Фулъм и дори можеше да реализира ефектен изравнителен гол в 75-ата минута.

Тогава Стив Сидуел центрира отляво, но прехвърли всички играчи в пеналтерията, но все пак кълбото беше върнато в наказателното поле. Там Бербатов овладя и моментално стреля опасно по диагонала, но Асмир Бегович се намеси блестящо и с върха на пръстите си изчисти в корнер.

Иначе Митко имаше шанс да се превърне в асистент на Младен Петрич в края на първото полувреме, но ударът на хърватина беше изчистен с крак от вратаря на Стоук Сити. Преди почивката гръцкият национал Йоргос Карагунис отправи страховит удар още в 3-ата минута, но кълбото профуча на сантиметри над горната греда.

Като цяло домакините от Стоук могат да съжаляват, защото създадоха повече положения за гол и можеха да подпечатат успеха си рано-рано, за да не им се налага да изживяват нервни последни минути на мача.

В 16-ата минута Роберт Хут с глава отправи опасен изстрел, надскачайки Крис Беърд, но от отлична позиция не можа да прати топката в мрежата след чудесно центриране на Адам.

След почивката за вратаря Марк Шварцер се създаде доста повече работа, като той комбинираше великолепни намеси при директен обстрел, а в същото време на три пъти учудващо изпускаше топката при улавяне.

В 55-ата именно Шварцер хвана кълбото с ръце след центриране, но го изпусна и имаше късмет, че се приземи върху него, падайки назад. В 80-ата отново стражът на Фулъм не се намеси адекватно и трябваше Филип Сендерос да чисти от голлинията, за да съхрани мрежата си.

Иначе Шварцер беше блестящ под рамката, когато ставаше дума за отразяване на опасни удари. В 67-ата Хут стреля с глава след центриране от корнер на Матю Етерингтън, но австралиецът се намеси брилятно, а при новия удар с глава, този път на Раян Шоукрос, кълбото мина на сантиметри над гредата.

В 90-ата минута Кенуайн Джоунс все пак вкара втори гол за Стоук при една бърза контраатака, но той беше отменен заради засада при подаването на Майкъл Кайтли.

В заключителните секунди Бербатов пробва техничен удар по диагонала, който не се превърна в гол, а след това негово прострелно центриране успоредно на голлинията не можа да бъде засечено от никого в мрежата.