Йоло Николов не завърши маратона, италианец спечели

снимка: Facebook

Българинът Йоло Николов не успя да финишира в маратона на Европейското първенство по лека атлетика в швейцарския град Цюрих. Последното отчетено време на Николов по трасето беше на десетия километър, когато той се движеше на 48-о място. Sporta.bg припомня, че Николов е личен треньор на националния рекордьор на България в дисциплината 3000 метра стийпълчейз Митко Цонев, който на Европейското финишира 9-ти във финала.

Италианецът Даниеле Меучи спечели титлата, преодоля дистанцията от 42,195 километра с личен рекорд от 2:11:08 часа. Така 28-годишният италианецът заслужи трето отличие от континентални шампионати в кариерата си след среброто от Хелзинки 2012 и бронза от Барселона 2010 в бягането на 10000 метра.

На второ място завърши състезаващият се за Полша етиопец Яред Шегумо с 2:12.00 часа. С бронза се окичи Алексей Реунков от Русия с време 2:12:15 часа. Швейцарецът Виктор Рьотлин завърши пети за 2:13:07 часа и не успя да защити титлата си от Барселона 2010.

Отборната титла в маратона спечели Русия в състав Алексей Реунков, Степан Кисельов и Сергей Рибин с общо време от 6:46:04 часа, пред триото на Франция с 6:46:29 часа и домакините от Швейцария с 6:46:48 часа. Общо 50 от стартиралите 70 състезатели успяха да финишират, посочва БТА.