Исторически скок за Габриела Петрова

Европейската шампионка за девойки до 23 год. Габриела Петрова спечели държавната титла в Добрич по троен скок, като записа трети най-силен резултат в българската история на дисциплината – 14.55 метра.

Национална рекордьорка остава Тереза Маринова с 14.94 метра, а Ива Пранджева е втора с 14.91, като постижението на Петрова ще бъде записано като второ най-добро през сезона в леката атлетика до момента – единствено рускинята Екатерина Конева е скачала повече с 14.68 метра.

Петя Дачева взе сребърен медал с 12.48, а Милена Миткова зае трета позиция с 12.21, докато друга фаворитка за отличията Андриана Бънова направи фаулове при всичките си шест опита.

В събота Габриела Петрова записа личен рекорд и при победата си в скока на дължина – 6.41 метра.

Ваня Стамболова спечели втора титла на Държавното първенство по лека атлетика в Добрич, след като триумфира в коронната си дисциплина 400 метра гладко бягане в събота, а в последния ден от седмицата спечели и бягането на 800 метра.

Основната конкурентка на Стамболова в бягането на четири обиколки (обикновено две, но в Добрич – четири) бе Силвия Дънекова, като победителката натрупа ключова преднина в последните 150 метра от дистанцията и финишира с време 2:11,98 минути, докато Дънекова остана втора със секунда и половина пасив.

Дънекова все пак спечели титлата на 1500 метра в събота, като се задоволи със сребро в неделя, а бронзът отиде при Марина Петкова-Ваклина.