Възелът за Шампионска лига в Германия се разплита

Шалке 04 и Байер (Леверкузен) постигнаха важни победи като гости и запазиха третото и четвъртото място в класирането кръг преди края на шампионата в Бундеслигата. Преследвачите им Борусия (Мьонхенгладбах) и Волфсбург също се поздравиха с успехи, но засега продължават да изостават в битката за класиране в Шампионската лига догодина.

Шалке удари Фрайбург като гост с 2:0 чрез попаденията на Каан Айхан в 13-ата и Клаас Ян-Хунтелаар в 65-ата минута. Холандският стрелец вече има 12 гола на сметката си през настоящата кампания, като днес изигра юбилейния си мач номер 100 с екипа на „кралскосините“ в Бундеслигата. Айхан пък за първи път се разписва в шампионата в 13-тото си появяване в игра за Шалке.

Тимът от Гелзенкирхен си осигури участие в Шампионската лига догодина, тъй като събра 61 точки и се извиси с 6 над Борусия (М) и 4 над Волфсбург кръг преди края на сезона. Дори равен в последния мач на Шалке ще осигури третата позиция на отбора.

Леверкузен спечели с 2:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) и засега остава 4-ти с 58 точки – 1 повече от Волфсбург, който драматично надделя над Щутгарт като гост с 2:1. Борусия (М) победи с 3:1 Майнц, който бе без Тодор Неделев в групата.

Гонсало Кастро в 27-ата минута и на Емре Чан в 34-ата, за да удържат скъпоценната си позиция в топ 4. С 1 пункт по-малко са „вълците“, които надвиха Щутгарт с гол в продълженията на Ивица Олич. Преди това се разписаха Кевин де Брюн и Кристиан Гентнер.