Левандовски се сбогува с феновете при победа

Борусия (Дортмунд) спечели последния си домакински мач пред 80 хиляди зрители на стадион „Сигнал Идуна Парк“ с 3:2 срещу Хофенхайм в 37-ия кръг на Бундеслигата. Единственото значение на този двубой бе фактът, че послкият нациноал Роберт Левандовски се сбогува с феновете на тима, тъй като от следващия сезон ще носи фланелката на шампиона Байерн (Мюнхен).

Роберто Формино още в 5-ата минута смълча трибуните, откривайки резултата в полза на гостите. Любопитното е, че това е 15-то попадение през сезона за бразилския полузащитник, колкото той е реализирал общо в предишните си три кампании в Бундеслигата.

Само в рамките на 4 обаче Дортмунд си осигури не само обрат, но и комфортен аванс преди почивката. Кевин Гроскройц изравни в 30-ата минута, а 60 секунди по-късно Хенрих Мъхитарян даде преднина на своите. В 34-ата Лукаш Пишчек се разписа за 3:1 и до голяма степен предопредели изхода на двубоя.

Все пак в 65-ата минута Никал Шуле намали на 3:2, но гостите не успяха да стигнат до зрелищно равенство в последния си мач далеч от своя стадион „Карл-Бенц“.

Левандовски, който за последно игра пред публиката на „Сигнал Идуна Парк“, не можа да се разпише на раздяла с феновете и пропусна шанса да излезе еднолично на върха в класирането при голмайсторите.

Полският стрелец и нападателят на Байерн Марио Манджукич делят лидерството с по 18 гола, но хърватинът не започна сред титулярите при победата на шампиона с 4:1 като гост на Хамбургер, където хеттрик наниза Марио Гьотце.

Успехът на Борусия не промени класирането на отбора – той остава втори с 68 точки, като си е осигурил предсрочно класиране в Шампионската лига и за следващата кампания. Дортмунд има още един важен мач до края на 2013/2014 – финалът за Купата на Германия срещу Байерн на 17-ти май на Олимпийския стадион в столицата Берлин.

Хофенхайм е 10-ти с 41 пункта, като отдавна си е осигурил оставането в елита и на практика доиграва сезона с мачове без особено значение.