"Черните котки" минаха пътя и на Юнайтед

Съндърланд продължи с наказателната си акция срещу английските грандове в края на сезона във Висшата лига, като този път покори „Олд Трафорд“ и спечели с 1:0 визитата си на Манчестър Юнайтед.

След като направи равен с Манчестър Сити и разплака Челси, „черните котки“ „минаха път“ и на Райън Гигс, като му нанесоха първо поражение начело на „червените дяволи“. В 30-ата минута Себастиан Ларсон получи асистенция от Конър Уикам и се възползва, за да отбележи единственото попадение в срещата.

Уикам вече има 5 попадения и 1 асистенция в последните си 4 мача за Съндърланд, след като преди това не бе намирал противниковата мрежа. Отборът на Густаво Пойет направи точно три опасни атаки пред вратата на Давид де Хеа, но с тях стигна до гол и удари две греди.

Освен попадението на Ларсон в 30-ата минута, след почивката защитата на Юнайтед бе хваната в капана на контраатаките на гостите. В 72-ата резервата Емануеле Джакерини с мощен изстрел от около седем метра нацели страничната греда, а 10 минути по-късно Фабио Борини с красив фалцов удар от границата на наказателното поле разтресе сглобката.

Робин ван Перси се появи отново в игра за Манчестър Юнайтед като резерва на Хуан Мата през второто полувреме, но не можа да се разпише и да помогне на отбора си. Холандският стрелец има само 1 гол в последните си 12 появявания в игра с екипа на „червените дяволи“.

Даниел Уелбек и Хавиер Ернандес също се провалиха в опитите си да стигнат поне до изравнителен гол, като в 76-ата минута Чичарито направи най-големия пропуск за домакините, стреляйки над напречната греда от десетина метра необезпокояван.

За първи път от 40 години "червените дяволи" регистрират седем домакински поражения в рамките на един сезон.

Манчестър Юнайтед намали значително шансовете си да се пребори с Тотнъм за място в Лига Европа от следващия сезон, въпреки че по-рано днес и „шпорите“ отстъпиха с 2:0 на Уест Хям.

„Червените дяволи“ са седми в класирането с 60 точки – 6 по-малко от Тотнъм, който е с мач повече. Дори равенство на възпитаниците на Тим Шърууд срещу Астън Вила в последния кръг ще им гарантира шестата позиция за сметка на Юнайтед.

Съндърланд не бе печелил на „Олд Трафорд“ от 1968-ма година, но днешният успех доближи тима до спасението. „Черните котки“ събраха 35 точки – 3 повече от 18-ия Норич при оставащи два мача и за двата отбора до края на сезона.