Вратарят на Финландия бе избран за MVP на Световното

Вратарят на Финландия Пека Рине беше определен за най-полезен играч (MVP) на завършилото снощи Световно първенство по хокей на лед в Минск (Беларус).

Рине помогна на скандинавците да достигнат до финала, след като не допусна гол в три мача по време на турнира и направи най-много спасявания - 220.

В спора за трофея той не успя да спре силния отбор на Русия, а загубата с 2:5 понижи процента му на отразени шайби на 92,83.

Друг страж със страхотно представяне в Минск Сергей Бобровски от Русия беше избран за най-добър вратар на турнира от специален панел от ръководството на състезанието. Той завърши с 95,03 процента спасени удари, посочва БТА.

За най-добър защитник беше определен Сет Джоунс (САЩ). Призът за най-добър нападател получи Виктор Тихонов от Русия, който стана голмайстор на турнира с 8 попадения и 16 точки.

Най-полезен играч (MVP), избран от медиите: Пека Рине (Финландия)