Впечатляваща Италия стартира с убедителна победа

Италия започна много убедително квалификациите за Евро 2016. "Скуадра адзура" победи с 2:0 тима на Норвегия като гост и по този начин оглави нашата група H от еврквалфиикациите заедно с Хърватия. Както е известно в същата група за още отборите на Хърватия, Малта, Азербайджан и България.

Първият гол за Италия бе дело на Симоне Дзадза, който се разписа за първи път с националната фланелка в едва втория си мач. Нападателят на Сасуоло бе точен след рикошет в защитник на Норвегия. Второто попадение бе дело на Леонардо Бонучи, който бе точен с глава. Това е втора победа на Италия на норвежка земя след успеха им през 1937-а година.

Възпитаниците на Антонио Конте изиграха един страхотен тактически двубой и напълно заслужиха трите точки. Бившият треньор на Ювентус успешно налага своята любима схема на 3-5-2 с двама подчертано флангови футболисти.

Защитата на "адзурите" бе оформена от Астори, Ранокиа и Бонучи. По крилата оперираха Де Шилио и Дармиан, а в халфовата линия бяха Джакерини, Де Роси и Флоренци. Атаката на тима водеха Симоне Дзадза и Чиро Имобиле. Трябва да се отбележи, че Маркизио и Балотели са наказани за този мач, а Пирло, Киелини и Бардзали са контузени.

Италия започна много силно мача на много високи обороти. Флоренци стреля слабо в 12-та минута след като се озова на добра позиция след центриране от корнер. При една от бързите си атаки от ляво топката попадна в Симоне Дзадза, който финтира защитник и стреля във вратата за 1:0.

4112732

Имаше и лек рикошет в крак на Хаварт Нордвийт, който заблуди вратаря. Италианците се успокоиха след попадението и имаха териториално превъзходство. Постепенно обаче Норвегия започна по-често да оглежда към вратата на Джиджи Буфон. Джоушуа Кинг пробва няколко удара, но нито един не беше в рамките на вратата. От другата страна пък стража Ниланд трябваше да се намесва след стелба на Джакерини.

Второто полувреме Италия започна по-спокойно и това остави свободни пространства в предни позиции за "адзурите". Домакините тръгнаха в по-предни позиции да търсят изравнителен гол, но бяха наказани. В 62-та минута резервата Мануел Паскуал центрира отляво точно на главата на Лео Бонучи и защитника на Ювентус покачи на 2:0.

4112731

От тук до края единствено Италия беше господар на терена, като резултата можеше да стане и по-голям за гостите. 23-годишният Симоне Дзадза пропусна два великолепни шанса да направи дебюта си пълна мечта. В 77-та минута той излезе сам срещу вратаря, но нацели гредата. При добавката Ниланд спаси удар с глава.

Три минути по-късно Дзадза се освободи много технично от защитник напредна към наказателното поле и стреля покрай вратаря, който закачи леко топката и футболист на домакините изби от голлинията. Така Антони Конте започна впечатляващо след като победи преди няколоко дена  Холандия с 2:0 в контрола, а днес постигна първа победа в официален двубой от квалификациите.

Следващият двубой на Италия от група H e срещу Азербайджан в Палермо на 10 октомври.