Хърватия загря с победа за визитата на България

Един от големите фаворити в група H Хърватия стартира с успех квалификациите за участие на Евро 2016, след като тази вечер "шахматистите" победиха с 2:0 аутсайдера Малта пред собствена публика в Загреб.

На почивката резултатът на "Максимир" сензационно бе равен - 0:0, но през вторите 45 минути домакините очаквано стигнаха до крайния успех, благодарение на головете на Лука Модрич и Андрей Крамарич, който се появи като резерва.

Малтийският тим игра и около час с човек по-малко на терена, след като още в 31' Стив Борг получи директен червен картон за удар без топка срещу Марио Манджукич.

Така Хърватия изпревари България във временното класиране в група H, разполагайки с по-добра голова разлика от "лъвовете". По-рано днес воденият от Любослав Пенев също постигна победа над Азербайджан в Баку, но с 2:1.

В следващия си мач Хърватия излиза именно срещу България, като пред "шахматистите" предстои да гостуват на националния стадион "Васил Левски" на 10 октомври.

Като цяло успехът на хърватите можеше да бъде далеч по-изразителен, но футболистите на селекционера Нико Ковач направиха куп пропуски пред вратата на Андрю Хог. В отбора на Ковач блестяха имена като Лука Модрич, Иван Ракитич, Марио Манджукич, Ален Халилович и Матео Ковачич, които обаче не предложиха очакваната бляскава продукция от страна на хърватската публика.

4112728

Все пак минута след почивката празнуващият рожден ден Лука Модрич най-после разпечата малтийската врата. Футболистът на Реал Мадрид стреля прецизно с десния крак и от средна дистанция намери долния ляв ъгъл на пазената от Хог врата за 1:0.

Десет минути преди края резервата Андрей Крамарич отбеляза и първия си гол с националната фланелка. Футболистът на Риека получи добра асистенция от Никица Йелавич и безпроблемно насочи топката в мрежата за крайното 2:0.