Чехия повали Холандия в официалния дебют на Хидинк

Завърналият се начело на Холандия Гуус Хидинк допусна поражение в повторния си официален дебют, след като днес полуфиналистът на Световното първенство загуби с 1:2 визитата си на Чехия в първи свой мач от квалификациите за Евро 2016 в група A.

Чехите откриха чред Борек Дочкал още 21', но Стивън Де Врай възстанови равенството за гостите десет минути след почивката.

До развръзката се стигна в добавеното време на срещата, когато трибуните в чешката столица изригнаха. Вацлав Пилар се възползва от неубедителна игра на Янмаат и посече "лалетата" за крайното 2:1.

Така големият фаворит в група А Холандия стартира с фаулстарт своята кампания, докато Чехия направи заявка за класиране на Европейското първенство. В другия мач от групата Исландия шокира Турция с класическото 3:0 в Рейкявик.

Холандия стартира по-добре двубоя в Прага и опита да наложи играта си, като в 15' Робин ван Перси за малко не реализира грациозно с пета.

Седем минути по-късно обаче домакините откриха. Борек Дочкал засече по страхотен начин топката и матира Яспер Килесен, бележейки в полза на Чехия - 1:0.

4112740

В началото на втората част Холандия все пак съумя да изравни, благодарение на централния си бранител Стивън Де Врай. Защитникът засече прецизно центриране на Дейли Блинд и с глава възстанови равенството - 1:1.

Десет минути по-късно "лалетата" можеха да доведат мача до съвсем различен развой, но вездесъщият Петър Чех успя да спаси голов изстрел на Мемфис Депай. Холандците бяха наказани в добавеното време на мача, когато Чехия стигна и до трите точки. Дарил Янмаат не успя да изчисти една топка и я прати в гредата, а при добавката Вацлав Пилар донесе три точки на чехите с победно попадение за 2:1.