Возняцки пречупи Янкович и си осигури мач с Клайстерс на 1/4-финалите

Номер 1 в световната ранглиста Каролине Возняцки (Дания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, предаде БТА. Возняцки победи поставената под номер 13 Йелена Янкович от Сърбия с 6:0, 7:5 и запази надеждите си за първа титла от Големия шлем.

Датчанката се възползва от колебливата игра на съперничката си и не даде нито гейм на Янкович в първия сет, който завърши след малко повече от половин час игра.

Втората част продължи с доминация на Возняцки, която поведе с 4:1 след два пробива. В този момент започна възраждането в играта на Янкович, която върна единия пробив и намали до 3:4. В осмия гейм сръбкинята пропиля аванс от 40:0, но след това отново намали до 4:5.

В десетия гейм Возняцки сервираше за победата, пропусна мачбол, след което сръбкинята отново успя да пробие и да изравни за 5:5. Последва пореден лош сервис-гейм на Янкович, която беше пробита, а Возняцки не допусна втора грешка и затвори мача със собственото си подаване.

Датчанката за пореден път показа стабилна игра от основната линия и допусна само 15 непредизвикани грешки срещу цели 50 на Янкович.

"Представих се великолепно в първия сет и половина. След това тя заигра много добре и стана доста трудно. Щастлива съм, че спечелих в два сета, въпреки че на хората по трибуните им се искаше да гледат и трети сет", каза Возняцки.

На четвъртфиналите тя ще се изправи срещу защитаващата титлата си Ким Клайстерс (Белгия). Клайстерс спаси четири мачбола при успеха с 4:6, 7:6(6), 6:4 над На Ли (Китай) по-рано днес в повторение на миналогодишния финал.