Федерер не остави шансове на Бърнард Томич за място на 1/4-финалите в Мелбърн

Четирикратният шампион от Australian Open Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите в Мелбърн след категорична победа с 6:4, 6:2, 6:1 над представителя на домакините Бърнард Томич.

Федерер изнесе урок на 19-годишния австралиец, надигравайки го по всички показатели. Най-оспорван бе първият сет, в който Томич устиска до 4:4, но след това допусна двойна грешка, която позволи на швейцареца да го пробие, а след това Роджър спечели и сервис гейма си, повеждайки в сетовете след 6:4.

Втората и третата част преминаха под пълната диктовка на Федерер, който даде само три гейма на съперника си, за да се поздрави с лека трисетова победа след 6:2 и 6:1.

За място на полуфиналите швейцарецът ще спори с Хуан Мартин Дел Потро, който елиминира Филип Колшрайбер също в три сета - 6:4, 6:2, 6:1.