Рускиня отстрани Серина Уилямс от Australian Open

Руската тениситка Екатерина Макарова хвърли бомбата на турнира Australian Open след като отстрани петкратната шампионка в турнира Серина Уилямс след 6-2 6-4 в четвъртия кръг.

Освен това американката имаше само две загуби в този турнир от 2003 година насам, докато Макарова за първи път достигна четвъртия кръг, а вече подобри и това свое постижение след като се класира за ¼ финалите.

Там Макарова може да се изправи срещу своята сънародничка Мария Шарапова, която трябва преди това да победи Забине Лисицки (Германия).

Серина започна добре двубоя и поведе с 2:1 гейма, но след това последва голям спад в играта й. Сервисът на американката бе под всякаква критика. Също така нейната съперничка Макарова бе много прецизна в отиграванията си и изненадващо спечели следващите пет гейма.

Във втория сет Серина започна добре и поведе с 2:0 гейма. След този момент отново настъпи спад в играта на Серина. Макарова успя отново да спечели четири поредни гейма и поведе с 4:2. Серина успя да спечели подаването си, но Макарова бе безгрешна и при 5:3 стигна до три мачбола.

Серина успя да се справи с трудната задача след като отвърна с ас и мощни сервиси. След това обаче рускинята достигна до 4-та възможност за пробив, при която Уилямс сгреши фатално и напусна турнира. По този начин бе сложен край на серията от 17 последователни победи на американката на Откритото първенство на Австралия.

Серина записа 37 нерпедизвикани грешки и 7 двойни грешки при началния удар. Американката имаше и 24 уинъра срещу 16 на рускинята.