Волфсбург триумфира с Купата на Германия след пердах над Борусия

Отборът на Волфсбург спечели Купата на Германия, след като на финала победи Борусия (Дортмунд) с 3:1. "Жълто-черните" излязоха напред в резултата, но допуснаха три гола във вратата си преди почивката и това до някъде предреши изхода на срещата.

За "вълците" това е първи трофей от турнира за Купата на Германия.

Двубоят на "Олимпийския стадион" в Берлин започна повече от добре за Борусия (Дортмунд), като играчите на Юрген Клоп излезнаха напред в резултата още в 5-тата минута. Пиер Емерик Обамеянг се възползва от добро центриране в наказателното поле и с едно докосване матира защитата на символичните гости за 1:0. До 20-тата минута "жълто-черните" можеха да удвоят преднината си, но Марко Ройс изпусна добро положение в 17-тата минута.

След 20-тата минута "вълците" вдигнаха оборотите и това даде резултат. В 22-рата минута те получиха право да изпълнят пряксвободен удар и с това се нагърби центрланият бранител Налдо. Той отправи много силен удар по земя, който бе париран от Мич Лангерлак, но кълбото се озова в краката на Луис Гоставо, който отблизо изравни - 1:1.

Окрилени от добрата си игра, момчетата на Дитер Хекинг успяха да направят пълен обрат в 33-тата минута. Кевин де Бройне получи топката извън наказателното поле, освободи си място и с прекрасен шут матира Лангерлак за 2:1.

Седем минути преди почивката се стигна и до трети гол във вратата на Борусия. Негов автор бе холандският нападател на Волфсбург Бас Дост, който се възползва от брилянтно центриране на Иван Перишич и с глава вкара топката за трети път в мрежата на противника.

Очаквано през втората част Борусия наложи натиск и още в 48-та минута Диего Бенаглио трябваше да отразява опасен удар, отправен от Шинджи Кагава. До края на срещата "жълто-черните" опитаха да наложат натиск и да стигнат до гол, който да върне интригата, но без успех и Волфсбург триумфира с Куапта на Германия.