За първи път в историята – требъл за ПСЖ (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

За първи път в историята на френския футбол един отбор успява да спечели всички възможни три трофея на национално ниво. Пари Сен Жермен нагледно доказа хегемонията си по терените на Франция с трофен триумф в шампионата на Лига 1, Купата на лигата и сега с другата, по-важна домашна купа.

Гол в 65-ата минута на Единсон Кавани осигури на Лоран Блан и компания победа с 1:0 във финала „Давид срещу Голиат“ с деветия във втора дивизия Оксер и съответно триумф с Купата на Франция.

ПСЖ очаквано бе определян за фаворит преди срещата, след като си осигури титлата в Лига 1 с невероятна серия от девет поредни победи в заключителната част от първенството, като в този период отбеляза и 30 гола.

След 4:0 над Бастия за Купата на лигата на столичани им оставаше единствено да се преборят за девети триумф в турнира за Купата на Франция и първи от 2010 година насам, когато надделяха след продължения с 1:0 срещу Монако.

Златан Ибрахимович, който пропусна последните два кръга в първенството заради контузия, се завърна сред титулярите на Лоран Блан, но шампионите изпитваха проблеми в срещата срещу далеч по-непретенциозния си съперник.

Оскер, който е 4-кратен носител на трофея и излезе на терена в състав със средна възраст под 25 години, все пак капитулира в 65-ата минута, когато Грегори ван дер Вийл центрира в наказателното поле отляво и Кавани с мощен изстрел с глава прониза мрежата на аутсайдерите.

Edinson Cavani 0:1 | Auxerre - Paris Saint...by EuropeanLeagueLiveGoal