Волфсбург смаза Кьолн; Хановер пречупи Хофенхайм преди почивката

Волфсбург се поздрави със звучен успех като гост на Кьолн и отнесе домакините си с 3:0 в среща от съботната програма на първия кръг на Първа Бундеслига. „Вълците" изиграха двубоя много интелигентно и се възползваха по най-добрия начин от многото грешки в отбрана на Кьолн.

Треньорът на бившия отбор на Мартин Петров Феликс Магат бе направил само една промяна в състава си в сравнение с мача за Купата, пускайки Хелмес вместо Лакич. Именно първият бе автор на първия гол в двубоя в 17-ата минута, а второто попадение бе дело на Шефер пет минути преди края на двубоя, когато гостите се възползваха от своя прекрасна контраатака. 180 секунди след изтичането на редовното време Хелмес реализира и втория си гол в мача, с което оформи резултата на 0:3.

Хановер 96 започна новия сезон в Бундеслигата позитивно и се наложи трудно с 2:1 над Хофенхайм, като попаденията в срещата паднаха през първото полувреме. Наставникът на Хофе Холгер Станиславски се наслади на първия си мач в немския елит, но не успя да спечели точка по време на дебюта си.

В 15-ата минута Хановер излезе напред в резултата чрез втория си опасен изстрел, дело на Шлаудраф от пряк свободен удар успя да преодолее съпротивата на стената и на вратаря на гостите Стронг.

Радостта на клуба от Долна Саксония трая само три минути, защото Погатец фаулира Джонсън в наказателното си поле и реферът посочи бялата точка. Салихович застана зад топката и хладнокръвно изравни резултата от дузпата.

В 30-ата минута Хановер също получи възможност да изпълнява 11-метров наказателен удар, дошъл за фаул срещу автора на първия гол Шлаудраф. Зад кълбото застана Абделауе, който без проблеми изведе отново домакините напред - 2:1.

В крайна сметка след почивката промяна в резултата нямаше и срещата приключи при 2:1 за Хановер 96.