Челси не даде никакви шансове на Рейнджърс на "Айброкс" (видео)

Лондонският Челси постигна убедителен успех с 3:1 при гостуването си на шотландския шампион Глазгоу Рейнджърс в приятелска среща, изиграна днес на препълнения до краен предел "Айброкс".

Две попадения за гостите реализира Даниел Стъридж, а едно добави останалият на пейката Флоран Малуда. Точен за Рейнджърс бе Никица Йелавич. Резултатът можеше да бъде и по-изразителен, ако Франк Лампард не бе пропуснал дузпа в края.

Като цяло мениджърът на Челси Андре Виаш Боаш отново заложи на офанзивна схема на игра, като рамо до рамо в атаката на тима оперираха Саломон Калу, Даниел Стъридж и Фернандо Торес. В халфовата линия бяха наредени Оби Микел, Рамиреш и Франк Лампард, а в защита пред Петр Чех действаха Пауло Ферейра, Алекс, Джон Тери и Ашли Коул.

През втората част в игра се появиха Джон МакЕхран, Дидие Дрогба, Босингва, Флоран Малуда, Никола Анелка, Йоси Бенаюн, Натаниъл Чалоба и Томаш Калаш. Неприятните новини за Виаш Боаш дойдоха от контузията на Оби Микел, който напусна принудително игра минутка преди почивката.

Двубоят на "Айброкс" стартира чудесно за домакинит от Рейнджърс, които излязоха напред в резултата след само седем минути игра. Стивън Нейсмит центрира на задна греда за Йелавич, който с глава прониза Петр Чех за 1:0.

До края обаче Челси наложи напълно волята си над шотландския шампион, а 22' Даниел Стъридж се възползва от предоставения му от Виаш Боаш шанс и изравни. Младият нападател се възползва от лоша игра в защитата на Рейнджърс и стреля неспасяемо за 1:1.

Осем минути по-късно отново Стъридж бе в прегръдките на съотборниците си, извеждайки Челси напред. Броудфуут игра в лошо в защита, което позволи на младока да му открадне топката и да напредне към вратаря МакГрегър, преодолявайки го за 1:2.

На почивката Фернандо Торес бе заменен от Дидие Дрогба, след като испанският нападател отново не успя да се разпише в мач на своя тим. Крайното 1:3 бе оформено в 72', когато Флоран Малуда отбеляза с глава след страхотен пас на Дрогба. Малко след това срещу котдивоареца бе отсъдена и дузпа, но Франк Лампард сбърка от бялата точка, с което и Рейнджърс се спаси от сериозен разгром пред собствена публика.