Вердер тръгна с победа над Кайзерслаутерн, Мицански извън групата

Отборът на Вердер Бремен стартира с успех новия сезон в Първа Бундеслига, след като днес възпитаниците на треньора Томас Шааф се наложиха с комфортното 2:0 на своя "Везерщадион" над гостуващия тим на Кайзерслаутерн.

Далеч от изненадващо, българският нападател на "лаутерите" Илиян Мицански не бе в групата на своя тим. И двата гола за "бременските музиканти" пък бяха дело на Маркус Розенберг, който стартира по отличен начин новия сезон.

През първата част на "Везерщадион" голове нямаше, но през вторите 45 минути Вердер стигна до своето. Розенберг откри резултата след точно един час игра, възползвайки се от лошо отбита от вратаря топка след удар на Шмиц.

Крайното 2:0 бе оформено девет минути преди края на редовното време, когато отново Розенберг бе точен в мрежата на Кайзерслаутерн. Уесли центрира в наказателното поле, а датчанинът засече топката с глава, решавайки всичко в полза на "музикантите".