Волфсбург и Байерн с победи в Шампионската лига

снимка: АП

Отборите на Байерн Мюнхен и Волфсбург постигнаха очаквани победи в първите си срещи от груповата фаза на Шампионската лига.

„Баварците" се наложиха над израелския Макаби Хайфа с класическото 3:0 в мач от група А на турнира.

Домакините от Макаби успяха да удържат нулевото равенство за около час игра, преди защитникът на Байерн да открие резултата в 64-та минута на мача.

Томас Мюлер добави още два гола за крайното 3:0 в последните минути на срещата, съответно в 85' и 88'.

След тази победа „Жбаварците" оглавиха класирането в групата, след тях са Ювентус и Бордо, които са с по 1 точка след равенството помежду си - 1:1.

Другият германски представител в най-комерсиалния европейски турнир Волфсбург също записа очаквана победа като домакин на ЦСКА (Москва). Шампионът на Германия победи руснаците с 3:1 в мач от група B на турнира, а с хеттрик се отличи Графите.

Домакините нанесоха своя удар само за 5 минути в края на първото полувреме. Графите откри в 36-та минута, а пет минути по-късно отново той се разписа от дузпа, за да даде спокойствие на своя отбор.

Алан Дзагоев върна едно попадение в 76-та минута, а крайното 3:1 заедно със своя хеттрик в мача оформи Графите.

След първите срещи в група B, Волфсбург оглави временното класиране с 3 точки, толкова колкото има и Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи" взеха своето срещу Бешикташ след минимална победа с 1:0 в Истанбул.