Челси тръгна с успех над Порто, провал за Атлетико

снимка: АП

Карло Анчелоти записа успех на старта на поредната си авантюра в европейската Шампионска лига, този път начело на лондонския Челси, побеждавайки с минималното 1:0 португалския шампион Порто. Единственото попадение в срещата реализира френския таран Никола Анелка в 48' минута на двубоя.

Домакините очаквано имаха игрови превес на "Стамфорд Бридж" и бяха по-настоятелни в атака, като от своя страна "драконите" опитваха да изненадат Петр Чех на контраатака, като в самия край на сблъсъка имаха няколко удобни шанса за изравняване, но до такова не се стигна. "Сините" отбелязаха единственото попадение в мача в самото начало на втората част, когато Анелка бе изведен на добра стрелкова позиция от Саломон Калу. Първият изстрел на французина бе отразен от Елтон, но при добавката бившият нападател на Арсенал, Реал (Мадрид) и Ливърпул не сбърка - 1:0. До края на двубоя Петр Чех трябваше да се намесва на няколко пъти, след голови удари на Фреди Гуарин и резервата Варела.

В друга среща от същата група D, мадридският Атлетико продължи с трагичното си представяне от испанската Примера Дивисион, записвайки разочароващо 0:0 с абсолютния аутсайдер в групата - АПОЕЛ (Никозия). След повече от слабо първо полувреме, възпитаниците на Абел Ресино потърсиха победата през втората част, но стражът на гостите Чиотис се намеси авторитетно при изстрели на Диего Форлан, Макси Родригес и Шимао.

Така Челси оглави група D с пълен актив от 3 точки, следван от Атлетико (М) и АПОЕЛ с по 1. На последното 4-то място остана Порто, без записана точка на сметката си.