Луд мач прекрати 29 години провали на Ливърпул

Ливърпул най-накрая съумя да превземе „Британия Стейдиъм“, след като стигна до изключително драматичен успех над Стоук Сити с 5:3в без съмнение най-стойностния двубой в 21-ия кръг на Премиършип.

Суарес се оказа с ключов принос за гостите от Мърсисайд, след като отбеляза две от попаденията на „червените“. Гостите набързо поведоха с 2:0, след като Шоукрос си отбеляза автогол в 5', а Суарес покачи в 32' за 2:0.

До края на полувремето обаче „грънчарите“ направиха уникално завръщане, след като в 39' Питър Крауч отбеляза първия гол с глава за Стоук до момента през сезона, едва във втората част на първенството.

Това не беше всичко, след като отново бивш играч на Ливърпул беше в прегръдките на своите. В 45' уникален удар на Чарли Адам попадна във вратата на Миньоле – 2:2 и интригата беше налице.

През втората част съдията опорочи двубоя, след като в 51' Рахийм Стърлинг се строполи в наказателното поле, а реферът се заблуди и посочи точката за изпълнение на дузпа. Стивън Джерард прати топката в мрежата и върна радостта в сектора за фенове на гостите.

В 72' пък завърналият се в игра Стъридж се прояви с брилянтен пробив през центъра на отбраната, а с триков пас намери Суарес, който с превъзходен параболичен удар с десния крак направи Бътлнад отново безпомощен – 2:4 за Ливърпул.

По всички изглеждаше, че това ще е краят на срещата, но Стоук не се предаде и в 85' надеждите бяха върнати. При разбъркване пред Миньоле Джонатан Уотърс се оказа най-съобразителен и успя да реализира – 3:4.

Нов невероятен гол падна във вратата на домакините, когато Луис Суарес намери Стъридж в наказателното поле на гостите, Бътланд спаси първия удар на английския национал, но след това нападателят овладя на гърди, отигра и с глава преди да нанесе кинжален удар от воле – 3:5.

Това не беше всичко в срещата, въпреки че крайният резултат вече беше оформен. В заключителните минути Миньоле се отчете с две феноменални спасявания, а веднъж и горната греда спаси гостите от нов гол.

Така за първи път от 29 години Ливърпул печели като гост на Стоук Сити, а с това мърсисайдци се внедриха отново в топ 4, като имат актив от 42 точки – една повече от Евертън. 4 точки делят Ливърпул от първото място.

Stoke city 3-5 liverpool all goals and...by Cameracut