Владимир Илиев: Олимпиадата е само една от целите ни

Владимир Илиев е един от най-опитните състезатели в българския национален отбор по биатлон, като заедно с Красимир Анев е сред големите ни надежди за достойно представяне на предстоящите Зимни Олимпийски игри в Сочи през 2014-та година.

Илиев събра 156 точки в крайното класиране за Световната купа миналия сезон (само Красимир Анев от българите имаше по-голям актив - 222), като в специалното си интервю за Sporta.bgсподели, че е доволен, но съжалява за изпуснатите шансове да се пласира още по-напред в някои от стартовете.

Олимпиадата е приоритет, разбира се, но това не означава, че няма да се борим за максимални класирания в състезанията от Световната купа“, заяви Илиев пред Sporta.bg

4045725

Първият старт за новия зимен сезон в биатлона ще се проведе по традиция в шведския зимен център Йостерзунд. Именно в скандинавската страна е лагерът на българските национални състезатели, за да могат да се приспособят към специфичните условия и към пистата. Стартовете в Йостерзунд се провеждат и на осветление, което е допълнителен фактор, влияещ на крайното класиране.

Владимир е ключова част от мъжката щафета на България, която има за цел да се класира в топ 8 на Олимпиадата в Сочи – дръзка задача, определена като напълно постижима от Красимир Анев в неговото интервю за Sporta.bg

4045726

Ето как Владимир Илиев отговори на въпросите не Sporta.bg:

Как протича подготвителния лагер, какви са условията и доволен ли си от тях?

Лагерът протича добре, условията са добри. Тренираме усилено и чакам първите стартове!

4045729Първият старт за новия сезон е в Йостерзунд, миналата година завърши 60-ти в индивидуалния старт. Този път мислиш ли, че си готов дори за по-горно класиране?

Разбира се, че съм подготвен за по-добро класиране, но всеки старт е различен. Миналата година няма нищо общо с тази! Целите са ни винаги са по-добро класиране.

Имаш ли любим зимен център, каква е разликата между скандинавските и тези в Западна Европа?

Любим център – те са много, но определено в континентална Европа се чувствам по-добре! В Скандинавията тъмнотата потиска много и не се вижда често слънцето, което не е типично за нас.

На какво наблягаш повече в тренировките и кой аспект от биатлона смяташ, че ти е по-добър – стрелбата или бягането?

Във всяка тренировка гледам да усъвършенствам всичко, но наблегнах повече на стрелбата, защото бягането ми е по-добро от двете.

Миналият сезон завърши 44-ти в крайното класиране за Световната купа – остана ли доволен от представянето си, съжаляваш ли за нещо и мислиш ли, че този сезон ще ти е по-силен?

За предстоящия сезон не искам да говоря преди за е започнал. Доколкото миналия, до една част съм доволен – показах постоянство, което е важно за биатлона. Но пропуснах и много шансове за по-предни класирания.

4045727Има ли нещо по-различно в нагласата преди началото на сезона, предвид Олимпийските игри в Сочи?

Сезонът е по-специален заради Олимпийските игри, това е най-големият форум. Иначе едно и също.

Екатерина Дафовска заяви, че иска от мъжкия отбор 8-мо място в Сочи. Реална ли е тази цел, можете ли да се постигне или мислите дори за по-горно класиране?

Целта е реална, показахме го миналия сезон. Винаги трябва да гоним по-големи цели, затова мислим и за по-напред.

Има ли някаква промяна в отбора, предвид факта, че вече работите с треньора Георги Фъртунов?

Промяна в отбора почти няма, освен че се готвим доста повече хора, което е хубаво! Всеки треньор има собствена методика, всичко останало е наред.

Олимпиадата ли е приоритет този сезон или ще държиш на добри резултати и в Световната купа?

Олимпиадата е приоритет, разбира се, но това не означава, че няма да се борим за максимални класирания в състезанията от Световната купа.

Какво си пожелаваш за предстоящата зимна кампания?

Пожелавам си да съм здрав, без контузии! Да покажа това, което съм тренирал през всичките тези години.

Ако искате да не пропускате нито една важна новина, интервю или коментар от света на спорта, харесайте Sporta.bg във Фейсбук.