Владимир Илиев и Красимир Анев завършиха на 13-то и 18-то място в преследването на 12,5 км на ЕП по биатлон

Българските биатлонисти Владимир Илиев и Радослав Анев се представиха добре в преследването на 12,5 км на Европейското първенство по биатлон в естонския зимен център Отепее, като финишираха съответно на 13-о и 18-о място от 55 завършили участници в състезанието.

От другите български представители Мартин Богданов остана 40-и с време 40:24.9 минути и 5 грешки в стрелбата, а Мирослав Кенанов не стартира.

Европейски шампион в дисциплината стана Алексей Волков (Русия) с време 35:19,6 минути, а това бе четвърти медал за руснака на шампионата на Стария континент в Естония. Среброто и бронза останаха за германците - Ерик Лесер е втори, а Кристоф Ний остана с бронзовото отличие.