Виляреал разпердушини Билбао у дома

Тимът на Виляреал временно изпревари Барселона на втората позиция в испанската Примера Дивисион, след като днес "жълтата подводница" постигна разгромен успех с 4:1 над Атлетик Билбао на своя "Ел Мадригал".

Гостите от Билбао обаче успяха да поведат в резултата след само шест минути игра, когато националът Фернандо Йоренте откри за "баските". Домакините обаче обърнаха развоя на събитията още до почивката, благодарение на попаденията на Нилмар и Сантяго Касорла.

През вторите 45 минути пък домакините затвърдиха успеха си, като във вратата на Атлетик се разписаха още Джузепе Роси и Вите. Гостите от Билбао завършиха мача и с човек по-малко, след като Ауртенече получи втори жълт картон в 77' и бе пратен под душовете.