Щутгарт разби Вердер с 6:0 и се вдигна от дъното

Отборът на Щутгарт се наложи убедително над тима на Вердер в мач от 11-ия кръг на немската Бундеслига. "Швабите", които преди срещата бяха предпоследни в класирането, разбиха противника си с 6:0, с което поеха глътка въздух в навечерието на полусезона.

Головата фиеста за Щутгарт започна още в 10-ата минута, когато румънският нападател Чиприан Марика откри резултата. До края на полувремето пък, домакините успяха да поведат с 3:0. На два пъти точен за "швабите" бе немският национал Джеронимо Какау, който намери мрежата на Вердер в 31-ата и 44-ата минута.

Второто полувреме не донесе нищо ново за гостуващите "музиканти" от Бремен. В 68-ата минута Кристиан Гентнер оформи разгрома за Вердер, правейки резултата 4:0 в полза на Щутгарт. В 73-ата пък Гьорг Нийдермайер успя да направи 5:0 след нова красива атака на тима на Фреди Бобич.

Черешката на тортата пък сложи Артур Бока 5 минути преди края на редовното време. Той се възползва от отлично подаване на Здравко Кузманович и оформи крайното 6:0 в полза на домакините от Щутгарт.

Така "швабите" събраха 10 точки от 11 срещи и вече са на 14-ото място в класирането. Вердер пък е с 14 на 11-ото място.