След хикса с Левски- Лил разби лидера Брест с 3:1

снимка: Reuters

Съперникът на Левски в Лига Европа Лил успя да победи лидера в класирането на френската Лига 1 Брест в мач от 12-ия кръг на първенството. Възпитаниците на Руди Гарсия се наложиха с 3:1, като головете бяха дело на Муса Соу, Жервиньо и Еден Азар.

Домакините от Лил започнаха силно срещата, като имаха няколко добри възможности за гол. Той обаче падна в мрежата на гостите едва 3 минути преди края на първото полувреме. След добра атака, Муса Соу прониза отбраната на новака в Лига 1 и изненадващ лидер, давайки аванс на "песовете".

Второто полувреме започна по начина, по който завърши първото. Още в 50-ата минута Жервиньо успя да удвои преднината на Лил с красив гол, всявайки спокойствие сред своите съотборници, които бяха пределно мотивирани за успех. Това обаче си пролича и само 10 минути по-късно Пойет върна един гол за Брест, правейки 2:1.

Въпреки допуснатия гол обаче, Лил не се стаписа и успя да реши срещата в своя полза. Това стана чрез звездата на тима и трансферна цел на редица английски клубове Еден Азар. Той намери мрежата на Брест в 76-ата минута и подпечата успеха за "пестове".

Въпреки загубата, Брест остава лидер в класирането с 21 точки след 12 изиграни срещи. Втори на точка зад тях е тимът на Рен, който обаче е и с мач по-малко. С 2 мача по малко и 18 точки е шампионът Олимпик (Марсилия) на трета позиция, а Лил е четвърти също с 18 точки но от 12 мача.