Виляреал продължава уверено в Примера

снимка: villarrealcf.es

Виляреал се изкачи на 4-о място в Примера дивисион, като нигерийският нападател Икечукву Уче вкара шестия си гол в последните три мача за успеха с 2:0 над слабака Алмерия.

Уче продължава да показва чудесно взаимодействие с Джиовани дос Сантос, който му асистира за първия гол в мача, отбелязан в 3-ата минута.

Малко по-късно двамата отново комбинираха, но този път нигериецът не улучи целта. Двамата почти по идентичен начин изработиха два гола за 5:1 над Реал Сосиедад преди 6 дни.

Иначе Уче вече има 12 гола в първенството, като се изравни с Антоан Грийсман при стрелците в Примера дивисион на 3-ата позиция в индивидуалната класация.

Кристиано Роналдо води с 21 попадения, пред Диего Коща с 19. Гостите от Алмерия в нито един момент не погледнаха напред, за да търсят възможности за гол и логично инкасираха още един гол.

Три минути преди края на мача Бруно Сориано вкара за 2:0 от дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Рафаел Рамос, който повали в наказателното поле Джонатан Перейра.