Барселона сбърка фатално във Валенсия

Първата грешна стъпка на Барселона през 2014 година вече е факт, след като каталунците стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Леванте в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините от Валенсия стигнаха първо до гол, след като Винтра с глава се разписа за 1:0 в 10', но 8 по-късно Пике от идентична ситуация върна равенството. Шампионите обаче не съумяха да материализират предимството си в атака и не стигнаха до гол.

Меси пък изкара пълни 90 минути на терена, след като в мачовете досега се появяваше като резерва. Това бе мач №399 за Бълхата, но той не успя да се разпише във вратата на Навас.

Барселона показа стара слабост, като това беше 4-и допуснат гол с глава от страна на защитата на тима в 5-те попадения, които паднаха след статични положения във вратата на Валдес или Пинто. Същи така това е 3-о равенство за тима в ситуация, в която е изоставал в резултата.

Така тази нощ Примера дивисион може да има нов едноличен лидер, като Атлетико (Мадрид) е домакин на Севиля и при победа ще има 53 точки – 2 повече от Барселона и 3 повече от Реал Мадрид.

Барселона установи натиск, но Леванте беше първият отбор, който стигна до гол в една от двете врати. В 10' домакините изпълниха корнер, след който Винтра засече топката неспасяемо във вратата на Валдес – 1:0 за тима от Валнесия.

Логично, каталунците се втурнаха да връщат гола, а 3 минути след гола Меси се озова на отлична позиция, но Хуанфран в последния момент успя да спре удара му. В 18' обаче нямаше кой да спре Пике, който също с глава успя да изравни резултата.

До края на полувремето възпитаниците на Херардо Мартино натискаха, но най-добрата ситуация беше изпусната от Шави. След хубава атака топката се озова у него, но ударът му от границата на наказателното поле мина встрани от вратата – 1:1 на „Сиудад де Валенсия“.

Втората част беше далеч по-интересна, като още в 49' Санчес беше брилянтно изведен от Фабрегас, но чилийският национал не успя да овладее добре. Малко по-късно сам Фабрегас пробва удар отдалеч, но Навас спаси. Меси също се отчете с един пропуск.

В рамките на две минути между 66' и 68' Леванте на два пъти се размина с гола, като първо удар на Лопес беше блокиран от защитник, а след това Валдес спаси удар на Иваншиц.

В заключителните минути Барселона действаше все по-припряно в предни позиции, а и влизането на Роберто не се отрази по никакъв начин в нападението на каталунците. Тейо пък смени яловия днес Педро в 77'.

Иваншиц изпусна още една отлична ситуация, когато беше изведен на добра позиция, но Валдес отново показа отличен рефлекс и спаси точката за Барселона. Три минути преди края Леванте изпусна нов уникален шанс, като при контраатака Лопес проби, но вместо да подаде на абсолютно свободния Родригес, предпочете да стреля и Валдес отново се намеси.