Аякс надви ПСВ и излезе начело в Холандия

Аякс спечели дербито срещу ПСВ (Айндховен) с 1:0 и събра 40 точки начело на холандското първенство.

Очакванията преди срещата бяха за атрактивен и изпълнен с екшън двубой, но те не се оправдаха и грандът от Амстердам спечели само с гол разлика.

Негов автор стана исландския си нападател Колбейн Сигторсон в 64-ата минута, който засече с глава подаване на Ласе Шьоне.

Иначе домакините имаха едва още един удар за целия мач, пак на Сигторсон, който вече има 6 попадения от началото на първенството. Възможностите за отбора на ПСВ бяха предимно през първото полувреме, но нападателите им Руис, Юрген Локадия и Мемфис Депай бяха неточни в изстрелите си.

Така Аякс събра равен брой точки с Витес, но е с по-добра голова разлика. На 3-о място е Твенте с 37, а четвърта позиция заема Фейенорд с 36. ПСВ Айндховен е едва на 8-а позиция с 26 точки.