Вила ядоса Стоук Сити и получи четири шамара

Стоук Сити спечели с 4:1 като гост срещу Астън Вила в среща от 31-ия кръг на Премиършип, а българският национал Александър Тонев отново не беше в групата за мача на отбора от Бирмингам.

Кристиан Бентеке откри резултата в полза на домакините още в петата минута с красиво попадение. След това гостите достигнаха до пълен обрат, като четирима различни играчи се разписаха в полза на "грънчарите".

В 22-ата минута Питър Одемвинге изравни след добра комбинация с Питър Крауч. Само четири минути по-късно Крауч изведе Стоук напред в резултата. В края на първата част гостите решиха до голяма степен крайния изход с трето попадение, което беше дело на Стивън Нзонзи.

В последните секунди на двубоя Джоф Камеръс се разписа за крайното 4:1 в полза на Стоук Сити, информира БТА.

"Грънчарите" се изкачиха на десето място в класирането във Висшата лига с актив от 37 точки, изпреварвайки Астън Вила. Бирмингамци вече са 11-и с актив от 34 точки.